Agricultural engineer profile

Abdulsamet Talaz

0 Point,0 Comment

Ziraat Teknikerliği Organik Tarım Programı mezunuyum. Çiftçi çocuğuyum. Bitki Besleme ve Bitki Koruma alanında hem pratik hemde tecrübeliyim. Topraksız Tarım alanında çalışmalar yaptım. Topraksız Tarım da Domates Yetiştiriciliği ile ilgili çalışmalar yapıp, Bilimsel Makale yazdım. Yazmış olduğum Bilimsel Makalem şuan Erciyes Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisinde yayınlanmıştır.
Bilimsel Makaleme bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://dergipark.gov.tr/download/article-file/644459

Bunun haricinde Hydroponik Sistem kurarak Hydroponik Sistemde Marul Grupları Üretimi çalışmaları yapmış ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayım.
Antalya Bölgesi’nde yaygın olarak kullanılan topraksız tarım yöntemi ile domates üretimini Bafra Bölgesi’nde deneyen ilk kişiyim ve topraksız tarım ile domates üretimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayım.

Photos

Bilimsel Araştırmalarım ile Topraksız Kültürde üretmiş olduğum; Domates Bitkilerinin Meyve Olgunlaşma Evrelerinin görüntüsü. Doğal olarak yetiştirilmiş bir domates meyvesinin kızarması kademeli olur. Önce salkımın 1. ve 2. Meyvesi sonra sırasıyla diğerleri kızarır. Doğal yollarla kızaran bir salkım domateste ton farklılıkları olur. Bu ton farklılığı her aşamada devam eder.

Topraksız Kültürde Domates Üretiminin Bafra Ovasında Gerçekleştirilebilirliğinin Araştırılması adı altında yazmış olduğum Bilimsel Makalem Erciyes Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisinde yayımlandı.

Topraksız Tarım yöntemi ile Bilimsel Araştırmalar yaparak Ulusal Basında yer aldım.

Write a comment

TRTR